12. ročník Festivalu Pro Tibet letos pořádáme také ve Strakonicích v prostorách společenského sálu Šmidingerovy knihovny Hradní nádvoří Strakonického hradu, 24.3.2013 od 16 hod.


image: ESSrdečně Vás zveme na třetí ročník festivalu pro Tibet ve Strakonicích!

Neděle 24.března od 16:00 - společenský sál Šmidingerovy knihovny - III. hradní nádvoří. Akci pořádá skupina Učení Fráni Drtikola ve spolupráci se Šmidingerovou knihovnou a občanským sdružením M.O.S.T.

Přijďte se prostřednictvím dokumentárních filmů a přednášky seznámit s tibetskou kulturou a buddhismem.

Na co se můžete těšit? Na tradiční prodej tibetských výrobků, dva dokumenty: Dalajláma - síla pravdy a Oči pro Tibet + bonusový snímek o výstavě Františka Drtikola a přednášku Pavla Mareše Janovského pod názvem - Mystik, jogín a buddhista Fráňa Drtikol aneb DUCHOVNÍ CESTA, nejen o Osvícení a Učení Fráni Drtikola.

Vstupné je dobrovolné. Veškerý výtěžek z prodeje a ze vstupného putuje na pomoc chudým nomádským rodinám, které žijí v Ladaku u hranic s Tibetem.

Součástí festivalu je rovněž výstava : S hlavou v oblacích, Fotografie z Ladakhu v Indických Himalájích od cestovatele Richarda Slaby, která probíhá do 15.března ve vstupní hale Šmidingerovy knihovny ve Strakonicích - konkrétně na II. hradním nádvoří.

Virtuální prohlídka zde.

Fotoreportáž z minulého ročníku festivalu zde.

Více o Františku Drtikolovi zde

Krátké anotace k filmům:

Dalajlama - síla pravdy
Režie: Irene Greve / Dánsko / 2001 / 60 min.
Slovy Jeho Svatosti dalajlámy: "Boj Tibeťanů je bojem mezi silou pravdy a silou zbraně. Síla pravdy přetrvá. Síla zbraně bude čím dál menší." Dokument provází charismatického mnicha, duchovního a politického vůdce tibetského lidu na jeho návštěvě v Dánsku.

Oči pro Tibet
Režie: Isaac Solotaroff / USA / 2005 / 56 min.
Kdo se podívá do stříbrných vod jezera Lhama Lhatso, zjeví se mu v nich jeho minulé i budoucí životy. Velké části Tibeťanů se však jejich sen o cestě k "jezeru odpovědí" nesplní.

image: ES

Akci pořádá Michal Štěpánek ve spolupráci s o. s. M.O.S.T. a Šmidingerovou knihovnou.


© Michal Štěpánek