Popularizační činnost


Nakladatelská a vydavatelská činnost

Neopomenutelnou a velice významnou je práce Stanislava Doležala, jednak formou Nakladatelství Svět - tituly z edice "František Drtikol", ale také jeho organizační činností týkající se výstav, propagace fotografické a umělecké tvorby FD či například spolupráce při organizaci LOSARů a dalších buddhistických akcí (včetně návštěv dalajlámy).

Antonín Šlechta postupně vydal ve svém Nakladatelství Antonín Šlechta kompletní spisy Leopolda Procházky.

Michal Štěpánek zakládá roku 2017 Nakladatelství LUX zaměřené na duchovní literaturu a umění.


Festivaly Pro Tibet

Další podstatnou činností jsou Filmové festivaly Michala Štěpánka ze Strakonic, věnované buddhismu, Tibetu a Učení Fráni Drtikola:

8. ročník Festivalu Pro Tibet - 3.3.2018, Strakonice. Pod naší patronací a ve spolupráci s občanským sdružením M.O.S.T. a Šmidingerovou knihovnou ve Společenském sále na III. hradním nádvoří Strakonického hradu.

7. ročník Festivalu pro Tibet - 18.3.2017, Strakonice, Čajovna pod stolem. Info ZDE.

6. ročník Festivalu pro Tibet - 16.-18.3.2016, Strakonice. Info ZDE.

5. ročník Festivalu pro Tibet - 6. a 7.3. 2015, Strakonice, Čajovna pod stolem. Téma: Tibetská příroda, lidské osudy a buddhistická moudrost. Program naleznete ZDE.

4. ročník Festivalu Pro Tibet - 29.3.2014, Strakonice. Pod naší patronací a ve spolupráci s občanským sdružením M.O.S.T. a Šmidingerovou knihovnou ve společenském sále Strakonického hradu.

3. ročník Festivalu Pro Tibet - 24.3.2013, Strakonice. Pod naší patronací a ve spolupráci s občanským sdružením M.O.S.T. a Šmidingerovou knihovnou ve společenském sále Strakonického hradu.

2. ročník Festivalu Pro Tibet - 25.3.2012, Strakonice. Pod naší patronací a ve spolupráci s občanským sdružením M.O.S.T. a Šmidingerovou knihovnou ve společenském sále Strakonického hradu.

1. ročník Festivalu Pro Tibet - 25.-27.3.2011, Strakonice, Klub Habeš. Pod naší patronací a ve spolupráci s občanským sdružením M.O.S.T., které ho každoročně pořádá v Ostravě, Opavě, Olomouci a na dalších místech.
Reportáž Pavla Mareše Janovského z festivalu.

Buddhistický filmový festival "Duchovní obzory" - 7.8.2010, Strakonice, Club Habeš. Promítání dokumentárních i hraných filmů na témata Tibet, Buddhismus, Fráňa Drtikol a další.
Reportáž Pavla Mareše Janovského z festivalu.

Buddhistický filmový festival "Tibet, buddhismus a František Drtikol" - 19.-21.6.2009, Strakonice, Club Habeš.
Reportáž Jindřicha Polana z festivalu.